Pause for harmony: Iittala and Issey Miyake goes together

V poslední době se roztrhnul pytel se spoluprácemi mezi módními návrháři a značkami, které se věnují nábytku a dopňkům.  Teprve před pár dny Ikea oznámila spolupráci s módní návrhářkou Katie Eary. Také Iittala pojala svou poslední kolekci jako spojení módy a užitkového designu.

Dnes skončil ve Stockholmu Furniture Fair a jedním z highlight byl jednoznačně nejnovější kolekce z dílny Iittala. Finská značka spojila své síly s japonským Issey Miyake Design Studio.

Kolekci dominují přírodní barvy a to ve dvou rovinách. Zelená a modrá barva odkazuje na barvy  finského lesa. Tóny růžové barvy mají zase připomenout květy japonské sakury. Designéři si hodně pohráli a symbolika se skrývá dokonce v ubrouscích, které svým tvarem připomínají horu Fuji.

V kolekci najdeme na třicet kousků počínaje od polštářů přes vázu až k hrnkům.

iittala-x-issey-miyake-launch-stockholm-design-fair-2016_dezeen_936_9iittala-x-issey-miyake-launch-stockholm-design-fair-2016_dezeen_936_17iittala-x-issey-miyake-launch-stockholm-design-fair-2016_dezeen_936_10iittala-x-issey-miyake-launch-stockholm-design-fair-2016_dezeen_sqaiittala-x-issey-miyake-launch-stockholm-design-fair-2016_dezeen_936_21

fotky via iittala.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s