3 + 1 míst, kde se nasnídat v Helsinkách

Dát si snídani v kavárně nebo restauraci není stále tak běžné jako si zajít na oběd nebo na kafe. V Helsinkáh se přesto najde pár míst, kde se vyplatí zajít na snídani.

1 ) Roots Helsinki

Roots je jedním z důvodů proč se vyplatí vydat do čtvrti Kallio, kterou jinak vlastně vůbec nemusím. Roots je trendy místo, kde si příjdou na své příjdou především vegani. Já osobně jsem si nebyla jistá, jestli mi čistě veganská snídaně bude chutnat, ale musí říct, že jsem byla nadšená a doporučuji zkusit i veganský burger později během dne.

IMG_9290

 

2 ) Cafe Tin Tin tango

Kavárna je zastrčená v roho náměstí, v Töölö ale místní o ní ví a najít si místo o víkendu může být problém. Snídaně ovšem podávají po celý den a v kaváně si můžete během jídla vyprat nebo si zaskočit do sauny.

15624504_223962691346975_6064724161048084480_n

 

3 ) Kuuma

Kavárna, která proběhla instagramem všech helsinských blogerů a blogerek. Když jsem si tam zašla před časem v pátek ráno na snídani byl problém si najít místo na sezení a čekání na jídlo bylo delší.

IMG_9528

 

Tip na brunch – La Torefazzione

IMG_9386

Někdy snídaně prostě není dost a víkend je ideální čas na brunch. Podle mne jeden z nejlepších nabízí La Torefazzione. Ovšem pozor, už pět minut po otevření je místo zpoloviny obsazené.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s