Tallinn : Kalamaja

V Tallinnu jsem byla několikrát a většinou jsem se pohybovala ve starém městě. Abych byla upřímná, vlastně mi to nijak nevadilo. Ve starém městě mám pár oblíbených míst  a těch pár hodin vždy rychle uteklo.

Tentokrát jsem si řekli, že bychom mohli vidět taky něco nového. Volba padla na čtvrť Kalamaja. Kalamaja mne zaujala, protože slibovala dřevěné domečky, hipsterské kavárny (díky své dietě vím, že hipsterské kavárny mají matcha a alternativu k mléku) a bohémskou atmosféru.

Když jsem vystoupili z trajektu vydali jsme se k pláži (tedy co by asi mělo být pláží) a došli jsme až k přístavu, kde jsme si mohli prohlídnout lodě.

IMG_1488IMG_1489IMG_1490

Od přístavu jsme zamířili do parku, který jak jsem se později dozvěděla, býval kdysi hřbitov.  A pak jsme se konečně jsem uviděli první dřevěné domečky. Upřímně jsem nečekala, že jich bude tolik. V neděli byly ulice téměř prázdné, ale i tak jsme našli otevřenou kavárničku, kde jsem si mohla dát matcha latte.

IMG_1491IMG_1493IMG_1496IMG_1497

Poté jsme zamířili na obhlídku místního trhu a do Telliskivi Creative Center.  Bývalé depo a továrny se pomalu mění na restaurace, bary, galerie a mnoho dalšího. Oběd jsme si dali v restauraci F-Hoone a můžu jen doporučit. Po obědě jsem navštíli několik obchůdků s designem.

Kalamaja byla pro mne velkým překvapením a v  Telliskivi je ještě hodně co objevovat.

IMG_1499IMG_1500

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s