Endometrioza – čím nahradit kávu

Endometrioza obratila můj život naruby.Hlavně ve stravování jsem musela udělaz několik zásadních změn. Jako třeba přestat pít kávu. Cofein není endo friendly, což jsem pocítila na vlastní kůži, protože po vypití jsem měla křeče v břiše.

Pití kávy u mě představuje hlavně rituální nápoj, tudíž jsem se nechtěla vzdát tak snadno a našla jsem tři nápoje, které piji místo kávy.

1 ) Decaf

Bezkofeinové kafe obsahuje sice kofein ale v menším množství.  Dobrou zprávou je, že decaf obsahuje stejné množství antioxidantů jako normální káva. Pokud si dáte decaf někde venku v kavárně, tak rozdíl určitě nepoznáte.

IMG_8126

 

2 ) Matcha tea

Matcha čaj  obsahuje zhruba polovinu množství kofeinu jako káva, proto jsem pití matcha omezila. Kofein se v zeleném čaji uvolnuje pomaleji, působí déle a nedráždí tolik žaludek.  Matcha tea je dnes populární a dá se najít pomalu v každé druhé kavárně.

IMG_9052

 

3 ) Cikorka

Cikorka neobsahuje vůbec žádný kofein a v poslední době jsem si tento nápoj hodně oblíbila. Našla jsem ho náhodou v obchodě se zdravou výživou. Mám pocit, že jsem cikorku kdysi zkoušela pít a nenadchla mě a dnes si bez ní nedokážu představit ráno. Co cikorka vlastně je ? Jedná se o drcený pražený kořen čekanky.

IMG_1560

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s