5 věcí, co dělat v Portu

Porto je  dnes snad nejoblíbenější destinací v Portugalsku. Když jsem přijela, překvapilo mne množství turistů. Připadalo mi, že je jich tam více než v Lisabonu, což mne  ze začátku trochu odradilo a říkala jsem si, že strávit 5 dní v Portu nebyla dobrá volba. Ale nakonec jsem změnila názor a Porto se mi zalíbilo.

1 ) Ribeira

Lisabon má Alfamu a Porto má  zase čtvrť Ribeiru. Ribeira je nejstarší čtvrť v Portu, zároveň je centrem města a Ribeira je chráněná UNESCO.

IMG_0158

2) Most Luis I.

Luis I. je jedním z mostů přes řeku Douro a spojuje Ribeiru a Nova Gaia. Po mostě se dá přejít dvěma buď  z nábřeží Ribeiry přímo do Gaia Nova a  pak si vyjít kopec, pokochat se výhledem na město a nakonec přejít zpátky do Porta.

IMG_0213

3 ) Portské

Dát si víno v Portu je snad povinností. Portské víno se vyrábí jedině v okolí Porta, v údolí řeky Duoro. Do převážně červeného vína se přidá hroznový líh a zastaví tak fermentaci.

IMG_0208

4 ) Výlety

Porto má skvělou polohu a dobré vlakové spojení do Bragy, Guimaraes, Coimbra a nebo třeba Aveiro. Města jsou něco málo přes hodinu vlakem. Velkým překvapením pro mne bylo městečko Guimaraes.

5 )  Přivstat si

Tohle je univerzální tip pro všechny města obecně. V neděli ráno jsem se šla projít Ribeirou a v některých částech jsem byla sama. Doporučuji.

IMG_0220

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s