Rok s endometriozou

Před rokem jsme se vrátila domů z nemocnice s diagnou endometriozy. Za poslední rok se mi díky nemoci změnil životní styl a ačkoli je to cliché, člověk si uvědomí, že zdraví je to nejdůležitější.

Jedním, ze zásadních zjištění pro mne bylo, že moje únava je vlastně normální. Jeden ze symptomů endometriozy je chronická únava. Svoje slow living teď dovádím ještě více k dokonalosti. Díky instagramu vím, že spousta žen to má stejně a necítím se provinile nebo divně, když jdu spát v devět večer nebo když odpoledne nebo večer nemám energii na nic.

IMG_2021

S čím pořád bojuji je pravidelný pohyb. Chodím na jogu a snažím se pravidelně plavat, ale to se mi moc nedaří. Loni v létě jsem si koupila brusle a je škoda, že ve Finsku je využiju méně, neíž byh mohla v Česku.

Moje oblíbené téma je endodieta. Nečekala bych, že změna jídelníčku může mít takový dopad na kvalitu života. Pro většinu lidí, je moje dieta šílená, ale doporučila bych žít chvíli s endo a pak se můžeme bavit, co je šílené.

IMG_1958

Řekla bych, že za rok jsem se naučila žít se svou nemocí. Mám štěstí, protože bolest se mi většinou vyhýbá (ačkoli tento týden byl spíše ten horší). Jak jsem už psala na instagramu, teď by mělo přijít přiznání, jak jsem vlastně ráda, že mám endo, protože mi pomohla si uvědomit, co je v životě důležité. Ne, nejsem ráda za endo. Ale příjmula jsem ji.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s