Top strop a jedno zklamání aneb cestovatelské shrnutí roku 2019

Mít cestování jako koníček je dneska cliché. Kdo necestuje, jako by nebyl. Já to upřímně  nemám jinak a loňský rok se cestovatelsky vydařil.

Loňským highlightem byly jedoznačně Azory. Ostrov São Miguel je skrytý poklad Portugalska. Oceán, túry, horké prameny a vynikající jídlo, co si víc přát ?  Na Azory se chci vrátit a postupně prozkoumat všechny ostrovy.

BOZP2952BGTI7423AGHO3444AADV0574

 

Gran Canaria a Manchester se umístili někde uprostřed. Oba výlety byly spontánní a jela jsem na ně díky extra volnu v práci. Na Kanáry jsem letěla, protože jsem věděla, že je tam teplo po celý rok. A chtěla jsem nasát slunce před dlouhou zimou ve Finsku. Gran Canaria mne tolik neoslovila jako ostrov São Miguel.  Nicméně chápu proč jsou Kanáry tolik populární.

Do Británie jsem letěla, protože tam bydlí sestra. Abych byla upřímná, Británie mě až zase tolik neláká. Manchester je průmyslové město, kde není tolik památek a město mne tolik nezaujalo. Udělali jsme si výlet taky do Liverpoolu a Dublinu.

Velkým zklamáním pak byla Riga. Do Rigy jsem se chtěla podívat už nějakou dobu a nevím, jestli to bylo ovlivněno deštivým počasím nebo ne příliš šťastnu volbou v ubytování, ale Riga mne moc nezaujala. Představovala jsem si, že Riga bude něco jako Tallinn. Riga má velké množství secesních památek a až budou jednou opraveny, město prokoukne.

IMG_3902

IMG_3937

A nakonec jeden bonus. Camino, které jsem šla v dubnu 2019 nepovažuji za klasické cestování. Ačkolik možnst si projít maličké portugalské a španělské vesničky byl jeden z důvodů proč jsem se rozhodla jít camino. Mým bonusovým tipem je tak region Minho a Galicie.

Minho je region na severu Portugalska a není ještě objeven turisty. Všichni jedou do Lisabonu nebo Porta, ale tenhle kousek Portugalska je neméně zajímavý. Stejně je na tom Galicie, všichni znají Barcelonu. Španělsko toho nabízí mnohem více.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s