Endometrióza : 5 potravin, které jím denně

Nejsem doktor a vím, že endodieta je téma, které je kontroverzní. Edodieta nesedne každému, ale já na ní nedám dopustit. Protizánětlivá dieta mi pomohla více než cokoli jiného v soužití s endometriózou.

1 ) vločky

Já nejsem moc velký fanoušek bezlepkového pečiva. Vlastně ani předtím jsem pečivo moc nemusela. Jenže co jíst na snídani, když ne chleba s marmeládou. Tak jsme pomalu přešla na ovesnou kaši a dnes jí snídám v podstatě denně. Kaši vždy doplním ovocem, oříšky nebo oříškovým máslem, chia semínky a kokosem.

IMG_1278

2 ) rostlinné mléko

Nabídka rostliných mlék (jogurtů, smetany et) je větší a větší snad při každé návštěvě obchodu. Vyrobit si rostlinné mléko doma taky není žádný velký problém. Já nejčastěji kupuji ovesné, protože se řadí mezi nejvíce udržitelné.

IMG_9052

 

3 ) sladká brambora

Jednou týdně si jako večeři upeču sladkou bramboru v troubě nebo si udělám  polévku. Sladkou bramboru také přidávám do curry nebo jako jednu z ingrediencí při pečení čokoládového dortu.Prostě univerzální potravina, které se dá vecpat všude.

IMG_1958

 

4 ) lušteniny

Červené maso není pro endometriózu vhodné a já osobně jím jen ryby a mořské plody, proto jsou luštěniny téméř každodenní součástí mé stravy. Podobě jako sladká brambora se luštěniny dají využít mnoha způsoby : curry, pomazánky, při pečení, taco …

IMG_8298 (2)

5 ) ořechy

Ořechy si beru jako svačinku sebou vždy, když někam cestuji. A ráno si je přidávám do kaše. Ořechy mi  často slouží jako ingredience při pečení.

IMG_0273

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s