3 mýty o sólo cestování

Sama cestách jsem byla jen parkrát a nechci ze sebe dělat experta, ale kolemsólo cestování je tolik mýtů, že jsem se rozhodla napsat o svých zkušenostech.  Pokud někdo, kdo váhá, zda vyrazit sám či ne, já jsem rozhodně pro.

 • 1 ) Všichni Vás budou litovat

Upřímně, nikoho moc nezajímáte. Já jsem se na cestách potkala jen jednou s otázkou proč necestuji s přítelem, když ho mám. Po camino jsem měla pár dní do odletu, tak jsem strávila 3 dny v malé vesničce blízko Porta. Camino jsem htěla jít sama a abych byla upřímná, docela mne ta otázka překvapila. Na hostelu mezi mladými lidmi bych to až tak moc nečekala. Až na tenhle jeden případ jsem se nikdy nesetkala s otázkou či zdvyženým obočím proč jsem sama.

CDFH7763

 

 • 2 ) Musíme se seznámit s novými lidmi

Nemusíte. Často slyším, že je super na sólo cestování seznámování s novými lidmi. Může být, ale pokud nechcete, tak to nedělejte. Já jsem introvert a být sama se sebou je pro mne nejlepší varianta. Večery trávím plánováním dalšího dne a pak s knihou. Ne každému to vyhovuje, ale já jsem spokojená.

1C84D674-5C00-4D78-8574-CCA2B8374349

 • 3 ) Sólo cestování je drahžší

Může a nemusí být. Já preferuji spát sama a to už je trochu drahžší. Naposledy jsem byla v hostelu ve sdíleném pokoji před dvěma lety a mám pocit, že to bylo naposled. Jinak jsem to brala na camino, kde jsem přespávala v albergue a tam mi spaní s dalšími poutníky nevadilo a přišlo mi jako součást cesty.

PGQV2763

2 komentáře: „3 mýty o sólo cestování

 1. Jako máma na mateřské bych dala cokoliv za to, abych mohla být chvíli sama. Třeba aspoň na záchodě 😀 😀 Jinak se ale přiznám, že mě sólo cestování moc nezajímá. Ráda si užívám s rodinou a už jsme se s manželem naučili, že na cestách každý obstaráváme něco, co nám jde oproti tomu druhému lépe, takže je to pak pro nás všechny méně nepříjemné, konflitní etc. A taky všude tahám zrcadlovku, kterou bych nikomu cizímu do ruky nedala, aby mě vyfotil 😀
  Druhá strana cesty jsou ale nějaké duchovní cesty, ať už je to camino, nebo třeba jen cesta v krkonoších od nikud nikam. Takovou pouť člověk podniká hlavně proto, aby byl sám se sebou, se svými myšlenkami a strachy, takže to je úplně o ničem jiném a sama bych jednou ráda takovou cestu podnikla.

  To se mi líbí

  1. Camino určitě dopuručuji. Já jsem se k solo cestování dostala tak, že jsem chtěla vidět určité země a nikdo nemohl, tak jsem vyrazila sama a bylo to. Nikdy jsem ani nebyla na typické dovolené s mým mužem, on má rád něco jiného než já. Dvakrát jsem byla naposled se sestrou a v ní jsem našla partnerku na cesty

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s