Nejlepší instagramová místa v Helsinkách

Helsinki jako hlavní město nabízí spoustu materiálu pro insta fotky. Já jsem vybrala několik míst, kde vždy najdu inspiraci.

#Amos Rex

Amos Rex je muzeum otevřené v roce 2018 se nachází v centru Helsinek, takže muzeum nemůžete minout.  A ikdyž nejste fanoušci umění, tak jsme si jistá, že budova Vás zaujme i z venku.

amos

 

Ulice jménem #Huvilikatu

Huvulikatu je snad nejznámější ulice v Helsinkách. Pokud nemáte fotku z tohoto místa, tak jste snad ani v Helsinkáh nebyli. Městské části Eira a Punavuori jsou sami o sobě plné pěkné architektury. Vlastně to nejlepší co ve městě najdete.

uliceulice 2

#Sibeliuv památník + #Regatta

Jean Sibelius je nejznámější finský hudební skladatel. Deset let po jeho smrti mu město nechalo postavit neobvyklý památník. Umělkyně Eila Hiltunen vytvořila z 600 trubek neobvyklé dílo, které můžete najít ve čtvti Töölö.

Zhruba pět minut od Sibeliova pamatníku je maličká kavárna Regatta, bez které se dnes neobejde jediný průvodce Helsinkami. Regatta je vlastně malá chatička hned vedle zátoky a je neuvěřitelně populární jak v létě, tak v zimě.

IMG_0401 (1)

regattareg

#Suomenlinna

Suomenlina je bývalá vojenská pevnost rozkládající se na několika ostrovech 15 minut jízdy lodí z centra. Na Sumenlinně najdete dřevěné domečky, hobitín, výhledy na moře nebo třeba galerii. Suomenlinna je v létě perfektní místo na piknik.

suomenlinna

Kostel #Temppeliaukio

Kostel Temppeliaukio je také známý jako kostel ve skále, protože je vestavěný přímo do skály. Kostel byl dostavěn v roce 1969 a dnes kostel patří mezi nenavštvovanější památky v Helsinkách.

kostel

#Kiasma

Kiasma je galerie se zaměřením na současné umění. Abych byla upřímná, současné umění je pro mne velká hádanka a z Kiasma člověk může odcházet nadšen nebo zmaten. Nicméně budova sama o sobě je uměleckým dílem.

kiasma

Výstřižek

 

#Seurasaari

Seurasaari je moje oblíbené místo. Bydlela jsem v těsné blízkosti, takže když bylo pěkné počasí, tak jsem vzala deku a knížku a šla strávit odpoledne na Seurasaari. Seurasaari je  muzeum pod širým nebem, kde najdete vesměs dřevěné domečky převezené z různých částí Finska. Ostrov je otevřený po celý rok (vyjímka je Slunovrat, kdy se vstup na ostrov platí).

seurasaari

seuseura

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s