Po Finsku : ostrov Jurmo

Ostrov Jumo patří mezi must-see finských ostrovů. Vypadá jinak než většina ostrovů na souostroví. Až na pár částí Jurmo je bez stromů. Díky tomu, je na ostrově větrno. Hodně větrno.

Na vrcholu ostrova Jurmo

Na ostrově žije celoročně zhruba kolem 12 obyvatel. Na Jurmo je malý obchod, který slouží také jako kavárna a také si můžete saunu.

Nečekaná zvířata, lamy, uprostřed moře

Co vidět : ostrov je poměrně malý a dá se projít celý. Mě se nejvíc líbil výběřek ostrova a určitě stojí za to si vyšlápnout místní kopec.

Jak se dostat na Jurmo : trajektem z Parainen. Plavba trvá okolo 3 hodin. Na trajektu je kavárna, která servíruje i obědy. Pokud jste na trajektu mezi prvními, tak si vyberte místo vedle oken a můžete se kochat celou cestu. Trajekt zastavuje na dalších ostrovech, takže výhled bude stojí za to.

Výběžek ostrova, na který se vyplatí si zajít

Kde přespat : my jsme přespali na místě oficiálně označené pro stanování. Místo je to krásné, ale je to trochu výzva a to kvůli větru. Stanování na Jurmo je pro zkušenější, blízko nás byl mladý pár, který neměl stan připěvnený pořádně a do stanu jim muselo foukat.

Na Jurmo si můžete také pronajmout chatu.

Verdikt : Na Jurmo se vyplatí si udělat zajížďku. Můj první pocit byl, že teď jsem někde uprostřed Baltického moře a byl to ze začátku od skoro děsivý pocit.

Ale pozor, Alandské ostrovy mají ostrov stejného jména.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s